Murata Electronics North America LCN0603T-27NG-N
LCN0603T-27NG-N picture photo
Mfg. Part Number
LCN0603T-27NG-N
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LCN0603T-27NG-N.pdf
Availability of LCN0603T-27NG-N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LCN0603T-27NG-N Order Process
Ship out your order
Specifications of LCN0603T-27NG-N
Internal Part NumberEIS-LCN0603T-27NG-N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LCN0603T-27NG-N today.
SeriesLCN0603T-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LCN0603T-27NG-N
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLCN0603, LCN0603T-27NG-N Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LCN0603T-27NG-N Details Description
Related parts for LCN0603T-27NG-N
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN 10POS 2MM DUAL TH datasheet.pdf
RES 13.133K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FIXED IND 1.4UH 5.65A 10 MOHM datasheet.pdf