Vishay/Sprague 695D685X9025F2T
695D685X9025F2T picture photo
Mfg. Part Number
695D685X9025F2T
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2414
Datasheet Download
695D685X9025F2T.pdf
Availability of 695D685X9025F2T
QUANTITY
695D685X9025F2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 695D685X9025F2T
Internal Part NumberEIS-695D685X9025F2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 695D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2414 (6034 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)695D685X9025F2T
Related Links695D685, 695D685X9025F2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
695D685X9025F2T Details Description
Related parts for 695D685X9025F2T
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS65720 datasheet.pdf
LI98 THERMAL TAPE 320X320X0.15MM datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
IC TRANS NPN 1A 45V SOT1061 datasheet.pdf