Vishay/Sprague CWR26KH106KBGZ\TR
CWR26KH106KBGZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106KBGZ\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106KBGZ\TR.pdf
Availability of CWR26KH106KBGZ\TR
QUANTITY
CWR26KH106KBGZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106KBGZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106KBGZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106KBGZ\TR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106KBGZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106KBGZ\TR Details Description
Related parts for CWR26KH106KBGZ\TR
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 2MM 5.9" datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf