3M 6A22-A0421-045.0-0
6A22-A0421-045.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
6A22-A0421-045.0-0
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
QSFP-QSFP QDR 4CH PLEN OM2+ 45M
Datasheet Download
6A22-A0421-045.0-0.pdf
Availability of 6A22-A0421-045.0-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
6A22-A0421-045.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 6A22-A0421-045.0-0
Internal Part NumberEIS-6A22-A0421-045.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDDR IBTA Certified
QDR IBTA Certified
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
RoHS Information6A22/25 Declaration of Conformity
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Sep/2015
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series6A22
Cable ConnectorsQSFP+ 4x
Number of Positions38
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesActive, Plenum, Pull Tab
Cable TypeRound
UsageExternal
Length147.6' (45.0m)
ColorOrange
ShieldingUnshielded
Wire Gauge-
Current - Max/Contact-
Frequency - Max40Gbps
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6A22-A0421-045.0-0
Related Links6A22-A042, 6A22-A0421-045.0-0 Datasheet, 3M Distributor
6A22-A0421-045.0-0 Details Description
Related parts for 6A22-A0421-045.0-0
FERRITE CHIP 15 OHM 400MA 2012 datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A HWSON datasheet.pdf