Integrated Device Technology (IDT) 6V49205APAG
6V49205APAG picture photo
Mfg. Part Number
6V49205APAG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC CLOCK SYNTHESIZER 48TSSOP
Datasheet Download
6V49205APAG.pdf
Availability of 6V49205APAG
QUANTITY
6V49205APAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 6V49205APAG
Internal Part NumberEIS-6V49205APAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Bond Wire 16/Oct/2014
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
Standard Package39
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTube
PLLYes
Main PurposeFreescale P10xx, P20xx Processors
InputCrystal
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:19
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max125MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package48-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6V49205APAG
Related Links6V492, 6V49205APAG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
6V49205APAG Details Description
Related parts for 6V49205APAG
IC ENERGY METERING 1PHASE 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
100' SILICONE TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
POT 500K OHM 0.08W CARBON LINEAR datasheet.pdf