3M 7.62MM-7.62MM-25-8815
7.62MM-7.62MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
7.62MM-7.62MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
7.62MM X 7.62MM 1=25/PK
Datasheet Download
7.62MM-7.62MM-25-8815.pdf
Availability of 7.62MM-7.62MM-25-8815
QUANTITY
7.62MM-7.62MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7.62MM-7.62MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-7.62MM-7.62MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeSquare
Outline7.62mm x 7.62mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7.62MM-7.62MM-25-8815
Related Links7.62MM-7.6, 7.62MM-7.62MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
7.62MM-7.62MM-25-8815 Details Description
Related parts for 7.62MM-7.62MM-25-8815
SENSOR OPTO REFL 100MM WIRE MOD datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SO datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM +/-0.05C datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf