Integrated Device Technology (IDT) 7006L20FB
7006L20FB picture photo
Mfg. Part Number
7006L20FB
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
Datasheet Download
7006L20FB.pdf
Availability of 7006L20FB
QUANTITY
7006L20FB Order Process
Ship out your order
Specifications of 7006L20FB
Internal Part NumberEIS-7006L20FB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size128K (16K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case68-Flatpack
Supplier Device Package68-FPACK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7006L20FB
Related Links7006, 7006L20FB Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7006L20FB Details Description
Related parts for 7006L20FB
DIODE ZENER 12V 1W DO214AC datasheet.pdf
KIT ACCESSRY FLANGE 30X54" CLEAR datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1.5KW 230V datasheet.pdf
AM7275-100 MANUAL PRESS datasheet.pdf
4997-13 FORM ROLL PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
BL TOP 6 OG datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ VFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
78 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf