Grayhill, Inc. 70GRCQ32-HL
70GRCQ32-HL picture photo
Mfg. Part Number
70GRCQ32-HL
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Module Racks
Brief Description
I/O MOUNTING BOARD G5 32POS
Datasheet Download
70GRCQ32-HL.pdf
Availability of 70GRCQ32-HL
QUANTITY
70GRCQ32-HL Order Process
Ship out your order
Specifications of 70GRCQ32-HL
Internal Part NumberEIS-70GRCQ32-HL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationI/O Modules/Mounting Racks Marking 31/Jul/2014
I/O Modules/Mounting Racks Rev. Marking 15/Aug/2014
PCN OtherStandard 70/70G/70L/70M Tampo printing 17/Feb/2014
Standard Package1
Category Relays
FamilyI/O Relay Module Racks
SeriesSystem 50
StyleG5
Number of Channels32
Connector Type50 pos Header with Long Ejectors and Screw Terminal Blocks
Mounting TypeStandoffs
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70GRCQ32-HL
Related Links70GRC, 70GRCQ32-HL Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
70GRCQ32-HL Details Description
Related parts for 70GRCQ32-HL
TERM RING NYLON INS 12-10AWG #8 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR10H/AE10G/HPL10H datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 24 SILVER datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A TO-220FL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf