CTS Electronic Components 743C043220JPTR
743C043220JPTR picture photo
Mfg. Part Number
743C043220JPTR
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 1008
Datasheet Download
743C043220JPTR.pdf
Availability of 743C043220JPTR
QUANTITY
743C043220JPTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 743C043220JPTR
Internal Part NumberEIS-743C043220JPTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information740-746 Series Cert of Compliance
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.100" L x 0.079" W (2.54mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)743C043220JPTR
Related Links743C043, 743C043220JPTR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
743C043220JPTR Details Description
Related parts for 743C043220JPTR
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SCR DUAL 1600V 520A Y1-CU datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC SMB datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LATCH20TSSOP datasheet.pdf
TAPE FILAMENT 18MM X 55M BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP MICA 5000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf