Grayhill, Inc. 70M-OAC15
70M-OAC15 picture photo
Mfg. Part Number
70M-OAC15
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Modules - Output
Brief Description
OUTPUT MODULE AC MINI 9MA 15VDC
Datasheet Download
70M-OAC15.pdf
Availability of 70M-OAC15
QUANTITY
70M-OAC15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70M-OAC15
Internal Part NumberEIS-70M-OAC15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCompliance Status by Product Type
PCN Design/SpecificationI/O Modules/Mounting Racks Marking 31/Jul/2014
I/O Modules/Mounting Racks Rev. Marking 15/Aug/2014
PCN OtherStandard 70/70G/70L/70M Tampo printing 17/Feb/2014
Standard Package1
Category Relays
FamilyI/O Relay Modules - Output
Series70
TypeAC
ColorBlack
StyleMini
Voltage - Input15VDC (10 ~ 18VDC)
Current - Input9mA
Voltage - Output24 ~ 140VAC (120VAC Nom)
Current - Output0.03 ~ 3A
Turn On Time8.33ms
Turn Off Time8.33ms
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70M-OAC15
Related Links70M-, 70M-OAC15 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
70M-OAC15 Details Description
Related parts for 70M-OAC15
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 18"X60 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
EMI FILTER BEADS 61 OHM 1600MA 2 datasheet.pdf