Grayhill, Inc. 70M-ODC15
70M-ODC15 picture photo
Mfg. Part Number
70M-ODC15
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Modules - Output
Brief Description
OUTPUT MODULE DC MINI 9MA 15VDC
Datasheet Download
70M-ODC15.pdf
Availability of 70M-ODC15
QUANTITY
70M-ODC15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70M-ODC15
Internal Part NumberEIS-70M-ODC15
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInput/Output Devices
Featured ProductI/O Modules
Category Relays
FamilyI/O Relay Modules - Output
Series70
TypeDC
ColorRed
StyleMini
Voltage - Input15VDC (10 ~ 18VDC)
Current - Input9mA
Voltage - Output3 ~ 60VDC
Current - Output0.02 ~ 3A
Turn On Time0.02ms
Turn Off Time0.05ms
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70M-ODC15
Related Links70M-, 70M-ODC15 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
70M-ODC15 Details Description
Related parts for 70M-ODC15
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 270 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 25mA Backlight 8-TDFN-EP (3x3) datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 167MHZ 176TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
22P FH PLUG VAL-U-LOK FH GW datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf