Grayhill, Inc. 70MRCK24-HL
70MRCK24-HL picture photo
Mfg. Part Number
70MRCK24-HL
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Module Racks
Brief Description
I/O MOUNTING BOARD MINI 24POS
Datasheet Download
70MRCK24-HL.pdf
Availability of 70MRCK24-HL
QUANTITY
70MRCK24-HL Order Process
Ship out your order
Specifications of 70MRCK24-HL
Internal Part NumberEIS-70MRCK24-HL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInput/Output Devices
Featured ProductI/O Modules
PCN Design/SpecificationI/O Modules/Mounting Racks Marking 31/Jul/2014
I/O Modules/Mounting Racks Rev. Marking 15/Aug/2014
PCN OtherStandard 70/70G/70L/70M Tampo printing 17/Feb/2014
Standard Package1
Category Relays
FamilyI/O Relay Module Racks
SeriesSystem 50
StyleMini
Number of Channels24
Connector Type50 pos Header with Long Ejectors and Screw Terminal Blocks
Mounting TypeStandoffs
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70MRCK24-HL
Related Links70MRC, 70MRCK24-HL Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
70MRCK24-HL Details Description
Related parts for 70MRCK24-HL
Crystal 6.1440MHz 30ppm 32pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN RECEPT VERTICAL 40POS .050 datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
FUSE BUSS SEMEVRON FUSE datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/04/135 1.5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 32.4 OHM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf