Integrated Device Technology (IDT) 70T3319S133BFI
70T3319S133BFI picture photo
Mfg. Part Number
70T3319S133BFI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70T3319S133BFI.pdf
Availability of 70T3319S133BFI
QUANTITY
70T3319S133BFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3319S133BFI
Internal Part NumberEIS-70T3319S133BFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3319S133BFI
Related Links70T3319, 70T3319S133BFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3319S133BFI Details Description
Related parts for 70T3319S133BFI
IC SUPERVISOR 2.93V LOW TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 240POS R/A GOLD datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SCD80 datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 454 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5MSPS 28-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf