Integrated Device Technology (IDT) 70T3339S133BC
70T3339S133BC picture photo
Mfg. Part Number
70T3339S133BC
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70T3339S133BC.pdf
Availability of 70T3339S133BC
QUANTITY
70T3339S133BC Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3339S133BC
Internal Part NumberEIS-70T3339S133BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3339S133BC
Related Links70T333, 70T3339S133BC Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3339S133BC Details Description
Related parts for 70T3339S133BC
Crystal 29.4912MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 250A DO205 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY AAA SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
SACC-DSI-MS-5CON-PG9/1 5 SCO datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS HOUSING 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf