Integrated Device Technology (IDT) 70T3399S133BFI8
70T3399S133BFI8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3399S133BFI8
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70T3399S133BFI8.pdf
Availability of 70T3399S133BFI8
QUANTITY
70T3399S133BFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3399S133BFI8
Internal Part NumberEIS-70T3399S133BFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size2M (128K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3399S133BFI8
Related Links70T3399, 70T3399S133BFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3399S133BFI8 Details Description
Related parts for 70T3399S133BFI8
IDC CABLE - CSC26G/AE26M/CSC26G datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V/3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC AMP SPI PROTECTED TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 480VAC datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 16 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 600VAC datasheet.pdf