Murata Electronics North America DSS6NB32A271Q93A
DSS6NB32A271Q93A picture photo
Mfg. Part Number
DSS6NB32A271Q93A
Brief Description
FILTER EMI 270PF 100V RADIAL
Datasheet Download
DSS6NB32A271Q93A.pdf
Availability of DSS6NB32A271Q93A
QUANTITY
DSS6NB32A271Q93A Order Process
Ship out your order
Specifications of DSS6NB32A271Q93A
Internal Part NumberEIS-DSS6NB32A271Q93A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesEMIFIL®, DSS6N
PackagingTape & Box (TB)
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 270pF
Package / CaseRadial - 3 Leads
Size / Dimension0.315" L x 1.000" W (8.00mm x 2.54mm)
Height0.276" (7.00mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSS6NB32A271Q93A
Related LinksDSS6NB32, DSS6NB32A271Q93A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DSS6NB32A271Q93A Details Description
Related parts for DSS6NB32A271Q93A
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT SOURCING DRIVER 2CHIPS datasheet.pdf
IC FPGA 900 I/O 1930BGA datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf