Integrated Device Technology (IDT) 70T3509MS133BPG
70T3509MS133BPG picture photo
Mfg. Part Number
70T3509MS133BPG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70T3509MS133BPG.pdf
Availability of 70T3509MS133BPG
QUANTITY
70T3509MS133BPG Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3509MS133BPG
Internal Part NumberEIS-70T3509MS133BPG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-BGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3509MS133BPG
Related Links70T3509, 70T3509MS133BPG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3509MS133BPG Details Description
Related parts for 70T3509MS133BPG
CONN HEADER 10POS 4.2MM R/A GOLD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 20"W datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR CML 32VFQFN datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5.68K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT RECP datasheet.pdf
CMOS 200 MHz Quadrature Digital Upconverter IC datasheet.pdf