Integrated Device Technology (IDT) 70V24L15PFG8
70V24L15PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
70V24L15PFG8
Brief Description
IC SRAM 64KBIT 15NS 100TQFP
Datasheet Download
70V24L15PFG8.pdf
Availability of 70V24L15PFG8
QUANTITY
70V24L15PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V24L15PFG8
Internal Part NumberEIS-70V24L15PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size64K (4K x 16)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V24L15PFG8
Related Links70V24L, 70V24L15PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V24L15PFG8 Details Description
Related parts for 70V24L15PFG8
DIODE VARACTOR 12V SOD323 datasheet.pdf
IC LED SHUNT POWERMITE datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR50B/AE50G/AKR50B datasheet.pdf
IC DGTL PWM SYSTEM CTRLR 64VQFN datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 datasheet.pdf
LED ES STAR ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 9C P 10" RBW JACKS NI datasheet.pdf