Integrated Device Technology (IDT) 70V26L25J8
70V26L25J8 picture photo
Mfg. Part Number
70V26L25J8
Brief Description
IC SRAM 256KBIT 25NS 84PLCC
Datasheet Download
70V26L25J8.pdf
Availability of 70V26L25J8
QUANTITY
70V26L25J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V26L25J8
Internal Part NumberEIS-70V26L25J8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size256K (16K x 16)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.21x29.21)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V26L25J8
Related Links70V26, 70V26L25J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V26L25J8 Details Description
Related parts for 70V26L25J8
IC REG LDO 1.15V 1A 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.1V 12TDFN datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 200MHZ 24QFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 31POS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A 8PQFN datasheet.pdf