Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C7R5CA3GNNC
CL03C7R5CA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C7R5CA3GNNC
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C7R5CA3GNNC.pdf
Availability of CL03C7R5CA3GNNC
QUANTITY
CL03C7R5CA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C7R5CA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C7R5CA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C7R5CA3GNNC
Related LinksCL03C7R, CL03C7R5CA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C7R5CA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C7R5CA3GNNC
RES SMD 16 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
.187 SGL TAB FLAT 2 HOLE TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 92MM datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST-NC 6A datasheet.pdf