Integrated Device Technology (IDT) 70V3399S133BC
70V3399S133BC picture photo
Mfg. Part Number
70V3399S133BC
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70V3399S133BC.pdf
Availability of 70V3399S133BC
QUANTITY
70V3399S133BC Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V3399S133BC
Internal Part NumberEIS-70V3399S133BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size2M (128K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V3399S133BC
Related Links70V339, 70V3399S133BC Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V3399S133BC Details Description
Related parts for 70V3399S133BC
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CABLE FLOAT SPST-NC 10A POLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.1UH 9.5A 10.8 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
HIGH SPEED 10MM MOSFET/IGBT GATE datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf