Integrated Device Technology (IDT) 70V3399S133PRF
70V3399S133PRF picture photo
Mfg. Part Number
70V3399S133PRF
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 128TQFP
Datasheet Download
70V3399S133PRF.pdf
Availability of 70V3399S133PRF
QUANTITY
70V3399S133PRF Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V3399S133PRF
Internal Part NumberEIS-70V3399S133PRF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size2M (128K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V3399S133PRF
Related Links70V3399, 70V3399S133PRF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V3399S133PRF Details Description
Related parts for 70V3399S133PRF
DUCT SOLID NOHO DGY2X2"X 6' datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.1A 350 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 31.2K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/.125CLIP GOLD datasheet.pdf
A-869 BULK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf