Vishay/BCcomponents MKP383175063JC02R0
MKP383175063JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383175063JC02R0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.00075UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383175063JC02R0.pdf
Availability of MKP383175063JC02R0
QUANTITY
MKP383175063JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383175063JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383175063JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance750pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383175063JC02R0
Related LinksMKP383175, MKP383175063JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383175063JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383175063JC02R0
CONN TERM MALE SOLDER GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 238 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD STM3210B datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 1.7V EE 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf