Integrated Device Technology (IDT) 70V658S15DR
70V658S15DR picture photo
Mfg. Part Number
70V658S15DR
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 15NS 208QFP
Datasheet Download
70V658S15DR.pdf
Availability of 70V658S15DR
QUANTITY
70V658S15DR Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V658S15DR
Internal Part NumberEIS-70V658S15DR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size2M (64K x 36)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V658S15DR
Related Links70V65, 70V658S15DR Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V658S15DR Details Description
Related parts for 70V658S15DR
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144TFBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3.3A 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf