Integrated Device Technology (IDT) 70V9279S12PRF
70V9279S12PRF picture photo
Mfg. Part Number
70V9279S12PRF
Datasheet Download
70V9279S12PRF.pdf
Availability of 70V9279S12PRF
QUANTITY
70V9279S12PRF Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V9279S12PRF
Internal Part NumberEIS-70V9279S12PRF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size512K (32K x 16)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case128-LQFP
Supplier Device Package128-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V9279S12PRF
Related Links70V927, 70V9279S12PRF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V9279S12PRF Details Description
Related parts for 70V9279S12PRF
CONN RING SEALABLE 3/8 18-22AWG datasheet.pdf
INDICATOR PANEL PRESS-IN AMBER datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-15V 140W datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
N BULKHEAD JACK FOR 1250 SEMI datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf