Integrated Device Technology (IDT) 7130LA20PF
7130LA20PF picture photo
Mfg. Part Number
7130LA20PF
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 20NS 64TQFP
Datasheet Download
7130LA20PF.pdf
Availability of 7130LA20PF
QUANTITY
7130LA20PF Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA20PF
Internal Part NumberEIS-7130LA20PF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Series-
PackagingTray
Memory Size8K (1K x 8)
Speed20ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA20PF
Related Links7130L, 7130LA20PF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA20PF Details Description
Related parts for 7130LA20PF
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 80POS .050 VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED 2X4MM BI-LVL X,YLW TINT DIFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 2X1.1MH 2A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf