Integrated Device Technology (IDT) 7130LA25PFI8
7130LA25PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
7130LA25PFI8
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 25NS 64TQFP
Datasheet Download
7130LA25PFI8.pdf
Availability of 7130LA25PFI8
QUANTITY
7130LA25PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA25PFI8
Internal Part NumberEIS-7130LA25PFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size8K (1K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA25PFI8
Related Links7130LA, 7130LA25PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA25PFI8 Details Description
Related parts for 7130LA25PFI8
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 84.06X22 X 25.5" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 2.5V REF 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 203 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 1.8V 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.4A 166 MOHM SMD datasheet.pdf