Integrated Device Technology (IDT) 71321LA25TFI
71321LA25TFI picture photo
Mfg. Part Number
71321LA25TFI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP
Datasheet Download
71321LA25TFI.pdf
Availability of 71321LA25TFI
QUANTITY
71321LA25TFI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71321LA25TFI
Internal Part NumberEIS-71321LA25TFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size16K (2K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71321LA25TFI
Related Links71321L, 71321LA25TFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71321LA25TFI Details Description
Related parts for 71321LA25TFI
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D/A CONV LP 16-BIT 24-SSOP datasheet.pdf
LAMP INCAND 5MM MIDG SCREW 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 150X150X0.5MM datasheet.pdf
RES 27.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 36"X60" datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
36000UF 25V 51X79 85C ST datasheet.pdf