Integrated Device Technology (IDT) 71321LA55J8
71321LA55J8 picture photo
Mfg. Part Number
71321LA55J8
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC
Datasheet Download
71321LA55J8.pdf
Availability of 71321LA55J8
QUANTITY
71321LA55J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71321LA55J8
Internal Part NumberEIS-71321LA55J8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size16K (2K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case52-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package52-PLCC (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71321LA55J8
Related Links71321, 71321LA55J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71321LA55J8 Details Description
Related parts for 71321LA55J8
PC BOARD 3UX160MM PPH W/BUSES datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONTACT BLOCK LAT 2NO datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4CH 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf