Integrated Device Technology (IDT) 71421LA25PFGI8
71421LA25PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71421LA25PFGI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP
Datasheet Download
71421LA25PFGI8.pdf
Availability of 71421LA25PFGI8
QUANTITY
71421LA25PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71421LA25PFGI8
Internal Part NumberEIS-71421LA25PFGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package750
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size16K (2K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71421LA25PFGI8
Related Links71421LA, 71421LA25PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71421LA25PFGI8 Details Description
Related parts for 71421LA25PFGI8
RESISTR KIT 820-13K 1/10W 270PCS datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 6POS PCB datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 25PPM datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
RELAY MODULE WITH PLUG-IN BASE datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 5MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 7000K 4SMD datasheet.pdf
CONN TUBE FOR 7.5MM CONNECTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf