Vishay/BCcomponents 715C30DKD25
715C30DKD25 picture photo
Mfg. Part Number
715C30DKD25
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2500PF 30KV Y5U DISK
Datasheet Download
715C30DKD25.pdf
Availability of 715C30DKD25
QUANTITY
715C30DKD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of 715C30DKD25
Internal Part NumberEIS-715C30DKD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model715CxxDK.stp
Standard Package20
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 715C
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated30000V (30kV)
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension1.799" Dia x 1.181" L (45.70mm x 30.00mm)