Grayhill, Inc. 71A30-03-1-10S
71A30-03-1-10S picture photo
Mfg. Part Number
71A30-03-1-10S
Datasheet Download
71A30-03-1-10S.pdf
Availability of 71A30-03-1-10S
QUANTITY
71A30-03-1-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of 71A30-03-1-10S
Internal Part NumberEIS-71A30-03-1-10S
Series71
Number of Positions10
Index StopsFixed
Number of Decks3
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP10T
Contact TimingShorting (MBB)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Features-
Depth Behind Panel30.40mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71A30-03-1-10S
Related Links71A30-0, 71A30-03-1-10S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71A30-03-1-10S Details Description
Related parts for 71A30-03-1-10S
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER 38-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.8V 10DFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 6W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LENS CLAMP 50MM 9.25MM datasheet.pdf