Grayhill, Inc. 71A30-04-1-10N
71A30-04-1-10N picture photo
Mfg. Part Number
71A30-04-1-10N
Datasheet Download
71A30-04-1-10N.pdf
Availability of 71A30-04-1-10N
QUANTITY
71A30-04-1-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of 71A30-04-1-10N
Internal Part NumberEIS-71A30-04-1-10N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Devices Plating Material 30/Jan/2015
Series71
Number of Positions10
Index StopsFixed
Number of Decks4
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP10T
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Features-
Depth Behind Panel35.94mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71A30-04-1-10N
Related Links71A30-0, 71A30-04-1-10N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71A30-04-1-10N Details Description
Related parts for 71A30-04-1-10N
POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
PLUG AC C8 2 RECEPTACLE datasheet.pdf
KEYBOARD 16BTN LEGEND WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 750.5 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
ALUMINUM EXTRSION datasheet.pdf
M801 37C 37#23 SKT RECP OM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf