Grayhill, Inc. 71AF36-02B10S
71AF36-02B10S picture photo
Mfg. Part Number
71AF36-02B10S
Datasheet Download
71AF36-02B10S.pdf
Availability of 71AF36-02B10S
QUANTITY
71AF36-02B10S Order Process
Ship out your order
Specifications of 71AF36-02B10S
Internal Part NumberEIS-71AF36-02B10S
Series71
Number of Positions10
Index StopsFixed
Number of Decks2
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP10T
Contact TimingShorting (MBB)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Angle of Throw36°
Features-
Depth Behind Panel24.87mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71AF36-02B10S
Related Links71AF36, 71AF36-02B10S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71AF36-02B10S Details Description
Related parts for 71AF36-02B10S
HOLDER BATTERY 3CELL AAA 6"LEAD datasheet.pdf
CABLE SMA R/A-SMA JACK RG316 36" datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR FIBER COAXIAL 5M datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 42A TO-220 datasheet.pdf