Grayhill, Inc. 71BDF36-03PAJS
71BDF36-03PAJS picture photo
Mfg. Part Number
71BDF36-03PAJS
Datasheet Download
71BDF36-03PAJS.pdf
Availability of 71BDF36-03PAJS
QUANTITY
71BDF36-03PAJS Order Process
Ship out your order
Specifications of 71BDF36-03PAJS
Internal Part NumberEIS-71BDF36-03PAJS
Series71
Number of Positions2 ~ 10
Index StopsAdjustable
Number of Decks3
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP10T
Contact TimingShorting (MBB)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (6.35mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Angle of Throw36°
Contact MaterialSilver Alloy
Contact Finish-
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Termination StylePC Pin
Features-
Depth Behind Panel30.40mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71BDF36-03PAJS
Related Links71BDF36, 71BDF36-03PAJS Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71BDF36-03PAJS Details Description
Related parts for 71BDF36-03PAJS
IC REG MULTI CONFIG ISO 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
LIQUID TO LIQUID MODULES 4.2A datasheet.pdf
WIREWAY SEALING PLATE 2.5X2.5" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf