Grayhill, Inc. 71BS30-10-1-09N
71BS30-10-1-09N picture photo
Mfg. Part Number
71BS30-10-1-09N
Datasheet Download
71BS30-10-1-09N.pdf
Availability of 71BS30-10-1-09N
QUANTITY
71BS30-10-1-09N Order Process
Ship out your order
Specifications of 71BS30-10-1-09N
Internal Part NumberEIS-71BS30-10-1-09N
Series71
Number of Positions9
Index StopsFixed
Number of Decks10
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP9T
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (6.35mm Dia)
Actuator Length9.53mm
FeaturesShaft and Panel Sealed
Depth Behind Panel76.28mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71BS30-10-1-09N
Related Links71BS30-, 71BS30-10-1-09N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71BS30-10-1-09N Details Description
Related parts for 71BS30-10-1-09N
IGBT 600V 48A 150W TO247AD datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 10POS 1.5MM datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 12VIN ADJ OUT 6A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.2A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 15C SHLD 300V datasheet.pdf