Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S100BGI8
71T75602S100BGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S100BGI8
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S100BGI8.pdf
Availability of 71T75602S100BGI8
QUANTITY
71T75602S100BGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S100BGI8
Internal Part NumberEIS-71T75602S100BGI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S100BGI8
Related Links71T75602, 71T75602S100BGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S100BGI8 Details Description
Related parts for 71T75602S100BGI8
CONN HEADER PIN 24POS VERT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 18 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 250MW SOD323 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf