Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S133BGG
71T75602S133BGG picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S133BGG
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S133BGG.pdf
Availability of 71T75602S133BGG
QUANTITY
71T75602S133BGG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S133BGG
Internal Part NumberEIS-71T75602S133BGG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size18M (512K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S133BGG
Related Links71T7560, 71T75602S133BGG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S133BGG Details Description
Related parts for 71T75602S133BGG
THYRISTOR SIBOD 270V 100A DO-15 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20TSSOP datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2"X 36YD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TWO PIECE ROCKER OPERATOR COVER datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -9V 2W datasheet.pdf