Abracon Corporation ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
ASG-D-V-A-106.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-A-106.250MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-V-A-106.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
Related LinksASG-D-V-A-1, ASG-D-V-A-106.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-A-106.250MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-V-A-106.250MHZ-T
RES SMD 59 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
Crystal 11.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 4000' datasheet.pdf
FILTER KIT FOR DTS33XX SERIES datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMBJ datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf