Integrated Device Technology (IDT) 71T75802S133BGG
71T75802S133BGG picture photo
Mfg. Part Number
71T75802S133BGG
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75802S133BGG.pdf
Availability of 71T75802S133BGG
QUANTITY
71T75802S133BGG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75802S133BGG
Internal Part NumberEIS-71T75802S133BGG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (1M x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75802S133BGG
Related Links71T7580, 71T75802S133BGG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75802S133BGG Details Description
Related parts for 71T75802S133BGG
DETECTOR/TRANSISTOR PHOTO TO-18 datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A3049V/H1505TR 6" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO41 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 104MM datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES 100 OHM 32LBGA datasheet.pdf