Integrated Device Technology (IDT) 71V2546S133BG8
71V2546S133BG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V2546S133BG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2546S133BG8.pdf
Availability of 71V2546S133BG8
QUANTITY
71V2546S133BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2546S133BG8
Internal Part NumberEIS-71V2546S133BG8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C