Integrated Device Technology (IDT) 71V2546S133BGI
71V2546S133BGI picture photo
Mfg. Part Number
71V2546S133BGI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2546S133BGI.pdf
Availability of 71V2546S133BGI
QUANTITY
71V2546S133BGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2546S133BGI
Internal Part NumberEIS-71V2546S133BGI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2546S133BGI
Related Links71V2546, 71V2546S133BGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2546S133BGI Details Description
Related parts for 71V2546S133BGI
CONN HEADER .120 15POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC MULTIPLIER ANALOG 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 55V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
DOUBLE BANANA SOCKET PANEL MT datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNI FG 440MHZ 150W datasheet.pdf
D4SL-N2NDA-D datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf