Integrated Device Technology (IDT) 71V2556S133PFG8
71V2556S133PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V2556S133PFG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V2556S133PFG8.pdf
Availability of 71V2556S133PFG8
QUANTITY
71V2556S133PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2556S133PFG8
Internal Part NumberEIS-71V2556S133PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2556S133PFG8
Related Links71V2556, 71V2556S133PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2556S133PFG8 Details Description
Related parts for 71V2556S133PFG8
IC REG LDO 3.3V 6A TO220 datasheet.pdf
CASE PLASTIC ORG 10.79"LX9.76"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf