Integrated Device Technology (IDT) 71V2556SA100BG
71V2556SA100BG picture photo
Mfg. Part Number
71V2556SA100BG
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2556SA100BG.pdf
Availability of 71V2556SA100BG
QUANTITY
71V2556SA100BG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2556SA100BG
Internal Part NumberEIS-71V2556SA100BG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2556SA100BG
Related Links71V2556, 71V2556SA100BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2556SA100BG Details Description
Related parts for 71V2556SA100BG
OSC 5.0V PROG CMOS PWRDN 25PPM datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 24-20AWG datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP D LATCH 48SSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IGBT 1400V 70A 300W TO247 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 5KV R42 AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-22AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Surface Mount Vertical datasheet.pdf