Integrated Device Technology (IDT) 71V25761S183BG8
71V25761S183BG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V25761S183BG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V25761S183BG8.pdf
Availability of 71V25761S183BG8
QUANTITY
71V25761S183BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V25761S183BG8
Internal Part NumberEIS-71V25761S183BG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V25761S183BG8
Related Links71V2576, 71V25761S183BG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V25761S183BG8 Details Description
Related parts for 71V25761S183BG8
FILTER LINE RFI WIRE LOW LEAD 1A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2 OHM 0804 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON N 4.5-6MM WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 68 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf