Integrated Device Technology (IDT) 71V3558SA133BQG8
71V3558SA133BQG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V3558SA133BQG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V3558SA133BQG8.pdf
Availability of 71V3558SA133BQG8
QUANTITY
71V3558SA133BQG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V3558SA133BQG8
Internal Part NumberEIS-71V3558SA133BQG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V3558SA133BQG8
Related Links71V3558S, 71V3558SA133BQG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V3558SA133BQG8 Details Description
Related parts for 71V3558SA133BQG8
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH W/MUX&REF 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
LENS LXP REAL SPOT 6DEG datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
ULTRASONIC DISTANCE SENSOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf