Integrated Device Technology (IDT) 71V35761S183BGGI8
71V35761S183BGGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V35761S183BGGI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V35761S183BGGI8.pdf
Availability of 71V35761S183BGGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
71V35761S183BGGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V35761S183BGGI8
Internal Part NumberEIS-71V35761S183BGGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 28/Oct/2013
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V35761S183BGGI8
Related Links71V35761, 71V35761S183BGGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V35761S183BGGI8 Details Description
Related parts for 71V35761S183BGGI8
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
TRANSMITTER/RCVR RS232 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 34QFN datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 48VFQFPN datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
115/60 1RPM 450:1 79 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 44 I/O 44PLCC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf