Integrated Device Technology (IDT) 71V35761S183PFGI8
71V35761S183PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V35761S183PFGI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V35761S183PFGI8.pdf
Availability of 71V35761S183PFGI8
QUANTITY
71V35761S183PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V35761S183PFGI8
Internal Part NumberEIS-71V35761S183PFGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V35761S183PFGI8
Related Links71V35761, 71V35761S183PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V35761S183PFGI8 Details Description
Related parts for 71V35761S183PFGI8
RES MO 2W 1.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FGR22 110VAC 2NO+2NC W/COIL SUP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf