Integrated Device Technology (IDT) 71V35761SA200BGI8
71V35761SA200BGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V35761SA200BGI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V35761SA200BGI8.pdf
Availability of 71V35761SA200BGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
71V35761SA200BGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V35761SA200BGI8
Internal Part NumberEIS-71V35761SA200BGI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 28/Oct/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V35761SA200BGI8
Related Links71V35761, 71V35761SA200BGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V35761SA200BGI8 Details Description
Related parts for 71V35761SA200BGI8
IC REG LDO 2.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SEALING PLUG 16CONTACT BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 15A DO5 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF X7R datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf