Integrated Device Technology (IDT) 71V3576S150PFG8
71V3576S150PFG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V3576S150PFG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V3576S150PFG8.pdf
Availability of 71V3576S150PFG8
QUANTITY
71V3576S150PFG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V3576S150PFG8
Internal Part NumberEIS-71V3576S150PFG8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V3576S150PFG8
Related Links71V3576, 71V3576S150PFG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V3576S150PFG8 Details Description
Related parts for 71V3576S150PFG8
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 243V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ12 PG29 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 6A 28VDC datasheet.pdf
Connector Socket 111 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.2A SMV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.4A DO221AC datasheet.pdf